تبلیغات
وبلاگ پاکان، احادیث ، روایات و زندگی نامه چهارده معصوم - حضرت فاطمه سلام الله علیها بعد از پدر

حدیث روز

حضرت فاطمه سلام الله علیها بعد از پدر

بعد از آنکه ملائکه از خدمت پیامبر (صلی الله علیه و آله) بیرون آمدند، علی و فاطمه و حسن و حسین (علیهم السلام) را خواست، و به کسانی که در حجره بودند فرمود: از نزد من بیرون روید، و به ام سلمه دستور داد کنار درب حجره قرار گیرد تا کسی نزدیک نیاید، و ام سلمه همین کار را کرد. سپس پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمود: یا علی! نزدیک من بیا. علی (علیه السلام) نزدیک آمد.

بعد دست فاطمه (علیها السلام) را گرفت و به مدت طولانی بر سینه اش گذارد، و با دست دیگر دست علی (علیه السلام) را گرفت. وقتی پیامبر (صلی الله علیه و آله) خواست سخن بگوید گریه بر او غلبه کرد و نتوانست سخن بگوید و با گریه پیامبر (صلی الله علیه و آله) فاطمه سخت گریه کرد و همچنین علی و حسن و حسین (علیهم السلام) گریستند.

فاطمه (علیها السلام) فرمود: یا رسول الله! با گریه قلب مرا پاره کردی و جگرم را سوزاندی. ای سرور و سید پیامبران از اولین و آخرین، و ای امین و پیامبر و حبیب و نبی پروردگار! بعد از تو حال فرزندانم چگونه خواهد شد با آن ذلت و خواری که بعد از تو به من می رسد؟ چه کسی به حال برادرت و ناصر دینت علی (علیه السلام) می رسد؟ چه کسی وحی خدا را یاری می کند؟

سپس فاطمه (علیها السلام) گریست و خود را روی پیامبر (صلی الله علیه و آله) انداخت و او را بوسید. بعد علی و حسن و حسین (علیهم السلام) خودشان را روی پیامبر (صلی الله علیه و آله) انداختند.

حضرت سرش را به سوی آنان بلند کرد، در حالیکه دست فاطمه (علیها السلام) در دستش بود، پیامبر (صلی الله علیه و آله) دست فاطمه (علیها السلام) را در دست علی (علیه السلام) گذارد، و فرمود: یا اباالحسن! این امانت خدا و امانت رسول خدا نزد توست. درباره او خدا را و مرا در نظر داشته باش. و تو این کار را می کنی.

یا علی! این فاطمه به خدا قسم سرور و بانوی زنان اهل بهشت از اولین و آخرین است. به خدا قسم این مریم کبری است. بدان به خدا قسم تا جانم به اینجا (یعنی حلقومم) برسد برای او و تو دعا می کنم، و آنچه از خدا خواسته ام به من عطا کرده است.

یا علی! آنچه فاطمه به تو امر می کند انجام بده چون من چیزهایی را به او دستور داده ام که جبرئیل به آنها دستور داده بود. بدان یا علی من راضی هستم از کسی که دخترم فاطمه از او راضی باشد و نیز پروردگارم و فرشتگان از او راضی باشند.

یا علی! وای بر کسی که به او ستم کند. وای بر کسی که حق او را از بین ببرد. وای بر کسی که حرمت او را هتک کند. وای بر کسی که در خانه او را بسوزاند. وای بر کسی که همسر او را آزار دهد. وای بر کسی که به او سخت بگیرد و او را از خانه بیرون آورد. بارالها! من از آنان بیزارم و آنان از من بیزارند.

سپس پیامبر (صلی الله علیه و آله) آنان را نام برد، و فاطمه و علی و حسن و حسین (علیهم السلام) را به خود چسبانید، و فرمود: بارالها! من با آنان و با کسانی که پیرو آنانند در سلم و صفا هستم، و اذعان دارم که آنان داخل بهشت می شوند، و در جنگ هستم با کسانی که آنان را دشمن بدارند و به آنها ستم کنند و از آنان جلو بیفتند و یا از آنان و شیعیانشان عقب بمانند.

اذعان دارم که آنان داخل آتش جهنم می شوند. والله یا فاطمه! من راضی نمی شوم تا تو راضی شوی. نه به خدا قسم من راضی نمی شوم تا تو راضی شوی. نه به خدا قسم راضی نمی شوم تا تو راضی شوی. (1)

منبع
(1) بحار الانوار، ج 22، ص 484.
 برگرفته شده از http://sedighe.ir
طبقه بندی: پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله، 
برچسب ها: ملائکه، پیامبر، علی و فاطمه و حسن وحسین، ام سلمه، سرور و بانوی زنان اهل بهشت، آتش جهنم،  
دنبالک ها: توسل حضرت زكریا به حضرت زهراء (سلام الله علیها)،  

تاریخ : سه شنبه 20 مرداد 1394 | 12:07 ب.ظ | نویسنده : غلامرضا نوروزی | نظرات

.: :.

  • | |